Kinga Łakomska

kingaWitam serdecznie, nazywam się Kinga Łakomska. Z wykształcenia jestem psychologiem, Trenerem NLP i Coachem, psychoterapeutą w nurcie NLPt w trakcie międzynarodowej certyfikacji, będącym w  superwizji jak i we własnej terapii. Obecnie w Warszawie zajmuje się głównie psychoterapią, ale prowadzę też szkolenia zarówno biznesowe jak i typowo miękkie związane z rozwojem osobistym. Stażowałam w Szpitalu MSW w Otwocku na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Współpracuje z Centrum Praw Kobiet prowadząc psychoterapię dla kobiet potrzebujących wsparcia.

Od ponad10 lat pracuje w zawodzie i również od tamtego czasu współpracuję z najstarszą szkołą NLP w Polsce, Neuroedukacją prowadzoną przez Izę i Marka Rudzińskich, z Lublina. Dzięki nim miałam przyjemność poznać i uczyć się m.in od Stephen’a Gilligan’a, Roberta Diltsa czy Hermana Muller Walbrout.
Od ponad 6 lat współpracuję z Fundacją Twórczego Rozwoju Strefą Inspirracji – wspólnie realizowaliśmy projekt szkoły NLP we Wrocławiu i szkoleń dla kobiet.
Moje artykuły pojawiały się regularnie w lifestylowym magazynie WOW, w wersji papierowej i w internetowym wydaniu Gazety Wyborczej.
Pracuje z osobami:
- z nieadekwatną / zaniżoną samooceną
- z rodzin dysfunkcyjnych

- które „kochają za bardzo”
- dotkniętymi przemocą
- współuzależnionymi
- dotkniętymi lękiem
- z osobami w kryzysie
- dotkniętymi stratą i żałobą
- z zaburzeniami seksualnymi
- zagrożonymi samobójstwem

- nie radzącymi sobie ze stresem
- z zaburzeniami nerwicowymi
- po traumie (PTSD)
- chcącymi zbudować zdrową relację
Jak również z:
- parami w kryzysie/lub chcącymi pracować nad swoim związkiem
- z rodzinami rekonstruowanymi
Czasami bardzo małe rzeczy, na pozór nieistotne sytuacje, a jednak nadają kierunek naszemu życiu. Osoby, które przypadkowo spotykamy, miejsca w których znaleźliśmy się w odpowiednim czasie. Wierzę, że nic nie wydarza się bez przyczyny i że mamy ogromny wpływ na własne życie. Co dzień w mniejszym lub większym stopniu podejmujemy jakieś ważniejsze lub wydawałoby się mniej ważne wybory. Często są to punkty decyzyjne naszego życia.
Ogromną satysfakcję sprawia mi wspieranie ludzi w poszerzaniu swoich możliwości, w przekraczania swoich ograniczeń. Często myśle o sobie jak o kowalu, a o osobach w coachingu, terapii czy o uczestnikach moich szkoleń jak o bohaterach, rycerzach – którzy przyjeżdżają do mnie przed wyruszeniem w podróż. Potrzebują podków dla swoich koni, miecza i zbroi, by wyruszyć na wyprawę swojego życia. Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale jesteś takim bohaterem, a ja dzisiaj zapraszam Cię do wzruszenia w podróż swojego życia.
Jestem przekonana, że wsparcie jest jednym z nieodłącznych elementów rozwoju. Wiem, że należy dawać wsparcie i umieć je przyjmować. Mam wielu nauczycieli. Niektórzy z nich są u schyłku życia, inni dopiero je rozpoczęli. Jestem im wdzięczna, że mogę się od nich uczyć i przy nich wzrastać.
Prywatnie angażuję się w działalność charytatywną za pośrednictwem klubu Lions Club Little Lighthouse Wrocław, którego jestem obecnie prezydentem.

Pasjonuje mnie seksuologia. W miarę możliwości uczestniczę w treningach Krav Magi oraz interesuje sie strzelectwem i nurtem prepersów.