Dominika Oliwa

ddf7df_a3a3cf09a29f4a45a6a2b3bd0f46e633Nazywam się Dominika Oliwa i miło mi CIę poznać

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą Gestalt w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywałam w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji STOCER, w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej oraz w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „Drewnica”.

​Jako psychoterapeuta lubię towarzyszyć ludziom w procesie wprowadzania zmian oraz pokonywania wszelkich trudnych sytuacji życiowych. Swoją pracę opieram na budowaniu bezpiecznej relacji terapeutycznej, która umożliwia klientowi uświadamianie swoich trudności, odkrywanie swoich potrzeb, przyglądanie się problemom, sięganie po zasoby.

Ważnym obszarem mojej pracy terapeutycznej jest pomoc rodzicom w sytuacjach kryzysowych, takich jak niepełnosprawność dziecka, zagrożenie ciąży, narodziny wcześniaka, wady letalne dziecka, a także strata dziecka (głównie w wyniku poronienia oraz komplikacji okołoporodowych).

Współpracując z Fundacją By Dalej Iść oraz z Fundacją Nagle Sami współprowadziłam grupy wsparcia dla rodziców po stracie perinatalnej i okołoporodowej. W oparciu o to doświadczenie, własne refleksje oraz spotkania z rodzicami opracowałam swój autorski program Grupy Wsparcia, który teraz Państwu oferuję.

 

Od szesnastego roku życia pracuję z osobami z niepełnosprawnością, a także z ich rodzinami. Współpracowałam z Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer”, Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, Handicapped Scuba Association przy Centrum Nurkowym „Nautica” oraz z Park of Friendship na Malcie. Przez 6 lat pracowałam w przedszkolu integracyjnym, gdzie zajmowałam się zarówno terapią dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi jak i wsparciem ich rodziców w pokonywaniu codziennych trudności.

 

Moją pracę poddaję systematycznej superwizji.

 

Zapraszam Cię na spotkanie.